Opublikowano:

Jeden z naszych klientów jest wiodącym producentem opakowań kartonowych dla firm z sektora przemysłowego, produktów konsumenckich i transportu. Palety są niezwykle ważne dla firmy, która specjalizuje się w produkcji opakowań kartonowych.

Dlaczego potrzebuje 2Return?

Duża liczba produkowanych opakowań i różnorodność wymiarów produktów, wymagają znacznej ilości różnych opakowań do transportu. Ceny zakupu tych opakowań stanowią spory koszt, co sprawia, że ​​możliwość ich ponownego wykorzystania jest mile widziana. Ponadto szybka dostępność opakowań oraz zapewnienie wysokiej jakości są kluczowe w procesie produkcyjnym.

Ponieważ jednak zarządzanie paletami nie było głównym przedmiotem działalności tej firmy, postanowiono przekazać kwestię poolingu opakowań specjaliście w zakresie zarządzania paletami z 2Return.

Jak wygląda cały proces poolingu w praktyce?

Niemal natychmiast po produkcji opakowanie jest dostarczane do klientów, co oznacza codzienne zapotrzebowanie na duże ilości palet. Gdy tylko towary zostaną dostarczone do klientów, informacje o wysyłce są wysyłane do 2 Return, który je automatycznie importuje do systemu zarządzania paletami. W ten sposób możesz w dowolnym momencie zobaczyć, gdzie znajdują się palety. W zależności od umów zawartych z klientami 2Return zapewnia wymianę lub odbiór palet po dostawie i dostarczenie ich do jednego z magazynów 2Return. W magazynie palety są sprawdzane pod kątem jakości i sortowane według rodzaju. Palety niespełniające wymagań są naprawiane, aby spełniały standardy jakości przy dostawie. Palety są sprawdzane 1:1 i dostarczane na czas, fabryka nie musi się już martwić o palety i może w pełni skoncentrować się na produkcji opakowań.

Gdzie są przechowywane palety?

Ze względu na ograniczone miejsce do przechowywania i ryzyko pożaru, najlepiej by palety znajdowały się w innym miejscu. Dzięki przechowywaniu palet w magazynach 2Return, w pobliżu fabryk potrzebna jest tylko ograniczona liczba palet w samej fabryce. 2Return przejął zarządzanie zapasami w wielu fabrykach i codziennie uzupełnia zapasy. W ten sposób zapewniamy zarówno wydajność operacyjną w fabrykach, jak i pełne wsparcie w zarządzaniu przepływem palet do i od klientów.

Aplikacja internetowa  pokazuje, ile palet zostało dostarczonych, odebranych lub wymienionych u klienta. Dzięki gromadzeniu palet na czas, zapasy nigdy nie wzrosną na tyle, by zabrakło palet w fabrykach. 

 

 

 

 

Branża opakowań
Przemysł chemiczny

Przemysł chemiczny

Nasz klient jest globalną i wyspecjalizowaną firmą chemiczną, która produkuje szeroką gamę zaawansowanych materiałów oraz specjalistycznych chemikaliów,…
 

2Return is member of the Rotom Group