Powrót do Historie klientów

Przemysł chemiczny

Opublikowano:

Nasz klient jest globalną i wyspecjalizowaną firmą chemiczną, która produkuje szeroką gamę zaawansowanych materiałów oraz specjalistycznych chemikaliów, znajdujących się w codziennych produktach. Opakowanie, na którym transportowane są materiały, jest wykorzystywane również do obszaru produkcji. W rezultacie wysokich wymagań higienicznych drewniane palety zastąpiono plastikowymi. Obecnie wszystkie produkty tego klienta na całym świecie są wysyłane na plastikowych paletach.

 

Dlaczego potrzebuje 2Return?

Do niedawna do dostarczania produktów używano tylko nowych plastikowych palet. Powodem tego były wysokie wymagania dotyczące ich jakości. Koszty zakupu nowych palet nie były wyższe niż koszty opóźnień w produkcji z powodu niedopuszczalnej jakości palet drewnianych. Jednak zwrócono większą uwagę na zrównoważony rozwój i stwierdzono, że warto ponownie używać palet, biorąc pod uwagę wysokie koszty nowych palet plastikowych.

Po zapoznaniu się z procesem 2Return rozpoczął odzyskiwanie plastikowych palet nie tylko w krajach Beneluksu, ale w całej Europie. Następnie palety są ponownie wykorzystywane po dostarczeniu do fabryk.

Jak wygląda cały proces poolingu w praktyce? 

Po wysłaniu powiadomienia do 2Return, że palety są gotowe do odbioru, są one odbierane i przekazywane do jednego z naszych magazynów. Doświadczeni przewoźnicy 2Return odbierają palety z całej Europy i są świadomi procedur rejestracyjnych oraz szczegółowych zasad w zakładach chemicznych. W magazynie 2Return palety są sprawdzane pod kątem uszkodzeń i sortowane na podstawie instrukcji dostarczonych przez klienta. Zatwierdzone palety są przechowywane w magazynie, dopóki nie zostaną wezwane przez jedną z fabryk. Palety, które nie przejdą kontroli, są poddawane recyklingowi.

Każda fabryka używa różnych palet, zarówno pod względem wielkości, jak i rodzaju. 2Return może przechowywać je osobno i dostarczać na żądanie, a w razie potrzeby palety poddawane są czyszczeniu. Nie wszystkie palety są zaopatrzone w logo klienta, ale ponieważ jest to częsty wymóg fabryk, nasi pracownicy sprawdzają i uzupełniają brakujące logo na każdej palecie. Dostępność i zwrot palet JIT (”Just in Time”, czyt. - na czas) ma ogromne znaczenie dla uniknięcia zakłóceń w procesach produkcyjnych. Dlatego nasz klient ma dostęp do aplikacji internetowej  o każdej porze dnia, aby uzyskać aktualny wgląd w dostępne ilości i rodzaje palet. W ten sposób bardzo łatwo jest zaplanować dostawę palet do fabryki.

Koszty odbioru, sortowania, mycia i zwrotu palet do fabryk są wielokrotnie niższe niż koszty nowych. Co więcej, do produkcji nowych palet wykorzystuje się mniej surowca, co znacznie obniża ponoszone koszty naszego klienta.

 

Przemysł chemiczny
Branża opakowań

Branża opakowań

Jeden z naszych klientów jest wiodącym producentem opakowań kartonowych dla firm z sektora przemysłowego, produktów konsumenckich i transportu. Palety są niezwykl…
 

2Return is member of the Rotom Group