Powrót do Aktualności

Rotom Europe rozszerza działalność poprzez przejęcie Spółki Cargopak Ltd. w Wielkiej Brytanii

Opublikowano:

Rotom, wiodący dostawca kompleksowych usług w zakresie usług i produktów logistycznych do transportu i magazynowania, kontynuuje swoją ekspansję w Europie. Przejmując większościowy udział w Cargopak Ltd z siedzibą w Nottingham (Wielka Brytania), grupa Rotom prowadzi obecnie działalność w Wielkiej Brytanii.

Pomimo groźnego Brexitu, Rotom widzi dobre możliwości ekspansji na rynku brytyjskim. Częściowo dzięki tej ekspansji Rotom jest w stanie oferować swoje produkty i usługi w 10 krajach europejskich za pośrednictwem 16 własnych oddziałów.

"Jesteśmy dumni z tego, że podjęliśmy ten krok pomimo całego zamieszania wokół Brexitu” - mówi dyrektor zarządzający i współwłaściciel Arjan Kuiper. "Wykonanie tego kroku może nie być łatwe, ponieważ nie wiadomo, jakie konsekwencje przyniesie Brexit dla Europy, ale faktem jest, że cały świat skupia się na zrównoważonym rozwoju i maksymalnym wykorzystaniu dostępnych zasobów. W naszej grupie opracowaliśmy różne koncepcje usług dla łańcuchów dostaw, które są obecnie dostępne dla brytyjskich klientów, w tym "wynajem", "pooling" i "odzyskiwanie opakowań" Dzięki zaawansowanemu oprogramowaniu, technologii bluetooth i technikom RFID mamy wiedzę pomagającą firmom skutecznie zarządzać swoimi opakowaniami (RTI)".

Cargopak, kierowany przez współwłaściciela Simona Richardsa i Johna Hooksa, jest wiodącym dostawcą kontenerów rolkowych i innych opakowań z tworzyw sztucznych. Obie firmy korzystają z oprogramowania do projektowania Solidworks. Cargopak ma własną produkcję w Wielkiej Brytanii i outsourcing w Chinach. Przejęcie daje firmie Cargopak dostęp do produkcji w Holandii poprzez Hoza Logistic Solutions i partnerów w Polsce i Turcji.

Simon Richards mówi: "W imieniu Cargopak jestem bardzo podekscytowany, że mogę powitać Grupę Rotom, jako głównego udziałowca w naszej firmie. Istnieje dobra synergia między naszymi firmami, która wzmocni naszą pozycję i umożliwi nam rozszerzenie naszej oferty produktów i usług. Strategicznie Wielka Brytania jest kluczowym elementem europejskich planów ekspansji Rotom i nie możemy się doczekać współpracy z innymi oddziałami w całej Europie ".

 

Rotom Europe rozszerza działalność poprzez przejęcie Spółki Cargopak Ltd. w Wielkiej Brytanii

2Return is member of the Rotom Group