O 2Return

Firma 2Return została założona w 2010 roku jako spółka w 100% zależna od Rotom Europe BV. Korzystając ze swoich biur w Holandii, Belgii, Niemczech, Austrii, Polsce, Hiszpanii, Portugalii, Danii i Wielkiej Brytanii, jesteśmy w stanie zaoferować szeroką międzynarodową sieć optymalnych usług logistycznych.

Łącząc naszą wiedzę, doświadczenie i odpowiednie narzędzia informatyczne, zapewniamy efektywne zarządzanie opakowaniami w celu obniżenia kosztów pakowania w sposób zrównoważony.

Oferujemy:

 • Dokładna znajomość produktów i rynku na temat szerokiej gamy zasobów logistycznych
 • Logistyczna wiedza i doświadczenie w zakresie zarządzania klientami, organizacji, administracji, wynajmu, zarządzania magazynem operacyjnym i transportu
 • Doświadczenie w obsłudze firm działających na arenie międzynarodowej
 • Doświadczenie w zakresie usług i działań outsourcingowych na rzecz osób trzecich
 • Zaawansowany system zarządzania specjalizujący się w zarządzaniu opakowaniami, w tym RFID i cyfrowym przetwarzaniu dokumentów

 

Zalety 2Return:

 1. Oszczędność kosztów

Pakowanie produktów, zwłaszcza w specjalnie dostosowane palety i pojemniki często jest drogie. Dużo środków można zaoszczędzić, odzyskując używane opakowanie. Korzystając z odzyskiwania opakowań z 2Return, opakowania te są gromadzone i ponownie wykorzystywane. To znacznie zmniejsza koszty zakupu nowych produktów. Ponieważ 2Return korzysta z różnych europejskich magazynów, w których możemy przechowywać zebrane palety, koszty transportu zostają ograniczone.

 1. Jakość

Opakowanie służy do bezpiecznego przechowywania i transportu towarów. Palety i pojemniki niskiej jakości mogą prowadzić do zakłóceń procesu produkcji lub uszkodzić produkt podczas transportu. Regularna kontrola i terminowa naprawa palet i pojemników gwarantuje dobrą jakość opakowania. Wszystkie opakowania zebrane przez 2Return są dokładnie sprawdzane i naprawiane w razie potrzeby, zanim zostaną ponownie wykorzystane w  miejscu produkcji.

 1. Niższe koszty opakowań

Ponowne użycie palet oznacza, że ​​wysokie inwestycje w nowe opakowania są niepotrzebne. Zasoby finansowe można teraz wykorzystywać w inny sposób.

 1. Personel

2Return przejmuje całą administrację twoich opakowań. Ponadto klienci mogą zarejestrować swój wniosek o odbiór opakowań za pośrednictwem aplikacji online. W rezultacie twoi pracownicy mogą zostać przydzieleni do swoich najważniejszych działań.

 1. Elastyczność

Zapotrzebowanie na użycie opakowań wynikające z sezonowych wpływów lub chwilowego zapotrzebowania rynku może być łatwo zrealizowane poprzez pooling. Ponadto, dzięki usłudze odzysku opakowań możesz zawsze być pewny, że będzie ono dostępne we właściwej lokalizacji.

W przypadku standardowych palet, takich jak europalety, wiele stron procesu może korzystać z tych samych palet, umieszczając je w „banku palet”. Wynajem palet  jest rejestrowany, dzięki czemu palety można odebrać w późniejszym czasie, gdy zajdzie taka potrzeba. Co więcej, opakowanie jest zawsze dostępne we właściwym miejscu, ponieważ jest odbierane od użytkownika końcowego na czas. Zapobiega to niepotrzebnemu gromadzeniu zapasów towaru w niewłaściwym miejscu. Stanowi to świetne rozwiązanie w przypadku zmiennego popytu na opakowania.

 1. Zrównoważony rozwój

Ponowne użycie palet lub plastikowych pojemników do dystrybucji zamiast kupowania nowych, znacznie zmniejsza zużycie surowców. Wykorzystywanie rzadkich surowców i energii do produkcji staje się zbędne. W razie potrzeby istniejące palety są naprawiane i ponownie używane. Ponieważ 2Return korzysta z wielu europejskich magazynów, możemy znacznie zmniejszyć odległości transportowe między użytkownikami, tym samym zmniejszając emisję CO2.

 1. Administracja

Nasza aplikacja online oferuje aktualny wgląd w dostępną liczbę palet lub skrzyń w konkretnej lokalizacji, zarówno u klientów, jak i w magazynach 2Return. W ten sposób nie ujdzie to twojej uwadze.

2Return przejmuje dużą część działań administracyjnych: Twoi klienci mogą online wskazać liczbę przedmiotów, które mają zostać zwrócone, po czym my planujemy ich odbiór. Po zebraniu opakowań zostają one posortowane, a przegląd wyników sortowania zostanie przesłany zarówno Tobie, jak i Twojemu klientowi. Przegląd i raporty można łatwo pobrać za pośrednictwem naszej aplikacji.

 

 

 

 

2Return is member of the Rotom Group